HABERLER & DUYURULAR

"Zamanı Aşan Şehir Konya" Tanıtım Filmi

Konya, manevi seyahatler, tarih, doğa ve gastronomi açısından ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Ayrıca Konya Anadolu’nun ortasında şehirleşme ve modernleşme açısından kendine has dinamiklerini yitirmeden sürekli ilerleyen bir şehirdir.

Konya’nın tanıtılması, şehrin maddi ve manevi kazanımlarını artırabilmesi yönünde, devlet kurumları ve yerel dinamiklerin ortaya koyduğu çok ciddi ve yeni açılımlar mevcuttur. Bu yeniliklerle beraber, şehrin tarihî, doğal, kültürel ve geleneksel zenginliklerinin; ayrıca sanayi, tarım, ticaret, eğitim, sağlık alanlarındaki birikiminin daha da önemlisi demokratik kültür ve bir arada yaşama tecrübesinin dünyayla paylaşılması gerekmektedir.

Bu açıdan bakılırsa Konya’nın yazılı ve görsel medyadan sanal dünyaya kadar kendisini sürekli ve güncelleyerek çeşitli araçlarla ifade etmesi gerekir.

Bu düşünceden hareketle uzun zamandır yenilenmesi gereken Konya Tanıtım Filmi’ni hazırlattık. İlk olarak Türkçe hazırlanan “Zamanı Aşan Şehir, Konya” adlı tanıtım filmi, ilk etapta Mayıs ayına kadar belirlenmiş takvime göre İngilizce, Farsça, Çince ve Özbekçe olarak hazırlanıp ilgili mecra ve mercilerde paylaşılacaktır. Yayımlanma ve Telif Hakları Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait olan filmlerimiz, kaynak gösterilerek kullanıma açıktır.

Zamanı Aşan Şehir, Konya” Tanıtım Filmi’nin hazırlanmasında, desteklerini esirgemeyen Sn. Kalkınma Bakanımıza, Sn. Valimize ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na teşekkür ederiz.

 

zamanı, aşan, şehir