HABERLER & DUYURULAR

ATATÜRK'ün Konya'yı Teşriflerinin 102. Yıldönümü

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Konya'ya ilk gelişlerinin 102. yıldönümü Anma Töreni, 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Atatürk Anıtı’nda Sayın Valimiz, Sayın Komutanlarımız, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilimiz protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Saat 09:30’da Atatürk Anıtında saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören, Konya Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY’ın anıta çelenk koyması ve Mevlâna Müze Müdürü Dr. Naci BAKIRCI'nın Atatürk’ün Konya’yı ziyaret anılarının anlatımı ile devam etti.

Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Müzesine Kortej Yürüyüşü yapılarak Atatürk Müzesi ziyareti ve müze bahçesinde açılan Atatürk Fotoğrafları Sergisi ziyaret edildi.

Atatürk Evi Müzesi’nin bahçesinde ise, Necmettin Erbakan Üniversitesinden Prof. Dr. Cemal GÜVEN’in Atatürk’ün Konya ziyaretlerinin anılarından oluşan sohbetiyle tamamlandı.

Atatürk konulu ve dönemin gazete kupürlerinden oluşan sergi ise İl Halk Kütüphanesi sergi salonunda hafta boyunca ziyarete açık olacaktır.

 

 

ATATÜRK'ün Konya'yı Teşriflerinin 102. Yıldönümü 2022