HABERLER & DUYURULAR

4. Sufisinema Günleri Ödül Töreni İle Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile Konya Kültürünü Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin katkılarıyla, “Hz. Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya Gelişlerinin 795. Yıldönümü Etkinlikleri” çerçevesinde bu sene 4.sü düzenlenen SUFİSİNEMA GÜNLERİ ödül töreni ile sona erdi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından Film Müziklerinden oluşan bir konser ve Gala Gecesi ile başlayan 4. SUFİSİNEMA GÜNLERİ’nde 9 ülkeden 11 film ve 4 belgesel film gösterildi. Ödül gecesinde “17. Yüzyıl Mecmua-ı Saz-ı Sözden Eserler” isimli Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tarafından icra edilen konser ve ödül töreni ile sona erdi.

Yurt içinden ve dışından sinema sektörünün ünlü yüzlerinin misafir edildiği etkinlikler kapsamında İletişim fakültesi öğrencileri ve sinemacılar bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapıldı.

Pazar akşamı Selçuklu Kongre Merkezinde yapılan Ödül Töreninde Ulusal Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren ilk 3 yarışmacıya ödülleri takdim edildi. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda birinciliği Mehmet BAŞAK, ikinciliği Abdullah ŞAHİN ve üçüncülüğü Recep BOZGÖZ kazanmıştır.

Sufisinema Günleri Düşüncesine Katkı Ödülleri (Uluslararası) Bensalem BOUABDALLAH ve (Ulusal) Enver GÜLŞEN’e, Sufisinema Düşüncesine Onur Ödülü Nacer KHEMIR’e, Sufisinema Günlerine Vefa Ödülü Nazif TUNÇ’a ve Sufisinema Günleri Yönetmen Ödülü Mecid MECİDİ’ye verildi.